Artykuły

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki - „Zimowa miłość” Elżbiety Rodzeń

Drukuj
Kategoria: Aktualności

 

DSC03452

15 października 2018 roku spotkaliśmy się po raz pierwszy po wakacyjnej przerwie, w ramach naszego, bibliotecznego Dyskusyjnego Klubu Książki, aby porozmawiać o „Zimowej miłości” Elżbiety Rodzeń. Autorka jest pedagogiem i terapeutą, pracuje w poradni psychologiczno-pedagogicznej, a na papier przelewa historie, które rodzą się w jej głowie i nie dają spokoju.

 

 

Kiedy spotykamy się w ramach DKK często pada pytanie: o czym jest ta książka ? Najkrócej można by odpowiedzieć : o miłości. Ale jest to również książka o stracie, samotności, poświęceniu i przemijaniu. No i przede wszystkim o błędnych decyzjach i ich konsekwencjach, które rzutują na całe nasze życie.

 

DSC03445

 

 

Czytelnik poznaje losy bohaterów na dwóch płaszczyznach czasowych: wtedy i teraz. Anna i Michał poznają się na pierwszym roku studiów, jest przyjaźń a potem miłość, ale jedna zła decyzja, jeden błąd, jedno kłamstwo rozdziela ich na długie lata...

 

DSC03455

 

 

Historia kończy się happy endem, ale najważniejszy wydaje się wniosek, że: „Prawda zawsze jest dobra. Ludzie mogą cię skrzywdzić, ale fakty są tylko faktami. Poza tym będziesz mogła z nimi zrobić, co będziesz chciała. To twoja decyzja.”

 

DSC03439

 

Na następne spotkanie DKK zapraszamy wszystkich zainteresowanych 5.11.2018 r. (poniedziałek), godz. 18. Rozmawiać będziemy o książce „Jesteś moja” Helen Klein Ross.

Wednesday the 4th. Custom text here
Copyright 2012

©

Template © QualityJoomlaTemplates