28 stycznia spotkaliśmy się po raz pierwszy w tym roku, w ramach naszego bibliotecznego Dyskusyjnego Klubu Książki, aby porozmawiać o „Lewej stronie życia” Lisy Genovy. Autorka to amerykańska pisarka, doktor nauk medycznych, specjalizująca się w neurobiologii, a omawiana książka jest jej drugą powieścią.

 

DSC03535

    „Lewa strona życia” nie jest łatwą książką. Pokazuje jak w jednej sekundzie, w mgnieniu oka, w wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności Sarah - piękna i zdrowa kobieta sukcesu staje się osobą zależną od innych. W wyniku wypadku samochodowego doznaje urazu mózgu i doświadcza zespołu pomijania stronnego, a jej mózg ignoruje wszystkie informacje dotyczące lewej strony ciała. Naszym klubowiczom książka bardzo się podobała, ale i uzmysłowiła wszystkim jak kruche jest nasze życie, jak czasami trzeba zatrzymać się, aby z innej perspektywy na nie spojrzeć i zastanowić się, co tak naprawdę jest w nim ważne.

 

            DSC03538  DSC03544

 

W powieści autorka pokazuje codzienność człowieka XXI wieku, gdzie pogoń za pieniądzem, sukcesem, lepszym życiem powoduje nieustanną presję i brak czasu dla siebie i rodziny. Nasze opinie o książce były wyjątkowo jednomyślne i zgodne, ale to nie wpłynęło na nasz osąd, że warta jest ona przeczytania i polecenia !

 

DSC03546

Na następne spotkanie DKK zapraszamy zainteresowanych 27 lutego 2019 r. (godz. 18.00)

Rozmawiać będziemy o książce Grzegorza Głuszaka „25 lat niewinności: historia Tomasza Komendy”.

Sunday the 21st. Custom text here
Copyright 2012

©

Template © QualityJoomlaTemplates