27 marca członkowie naszego Dyskusyjnego Klubu Książki spotkali się po raz kolejny w tym roku, aby porozmawiać o „Pożegnalnym przyjęciu” Anny Fredriksson. Autorka to szwedzka pisarka i scenarzystka, ceniona twórczyni scenariuszy wielu seriali telewizyjnych i filmów, między innymi „Wallander”.

 

P1270910

 

Jej powieści sprzedały się w liczbie ponad 450 000 egzemplarzy i zostały bardzo dobrze przyjęte przez recenzentów i czytelników. Anna Fredriksson rozwiodła się kilka lat temu po wieloletnim małżeństwie, a w omawianej przez nas książce dzieli się swoimi osobistymi doświadczeniami w tej kwestii.

 

P1270911

 

 

„Pożegnalne przyjęcie” to opowieść o tym, co się czuje, gdy kończy się wieloletnie małżeństwo i trzeba zacząć żyć w nowych realiach i okolicznościach. I to główne pytanie, które przewija się przez całą książkę: „Czy istnieją szczęśliwe rozwody?”. Ta złożona i mądra powieść o relacjach międzyludzkich, o współczesnej samotności, pustce, która dominuje i przytłacza, choć wszystko pozornie układa się zgodnie z planem...naprawdę warta jest przeczytania. Bo choć nie ma tu zawrotnego tempa czy niespodziewanych zwrotów akcji, to jednak książka nie pozwala o sobie zapomnieć, a pytania umieszczone na końcu powieści długo jeszcze dźwięczą w naszej głowie.

Jak zawsze w naszym gronie, dyskusja była bardzo żywiołowa i burzliwa, ale na koniec wszyscy byliśmy zgodni – nie istnieją szczęśliwe rozwody!

 

P1270913

Na następne spotkanie zapraszamy 24 kwietnia 2019 r.
Rozmawiać będziemy o książce Dominika Szczepańskiego „Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza”.

Monday the 17th. Custom text here
Copyright 2012

©

Template © QualityJoomlaTemplates