P1270855  

 

   27 lutego spotkaliśmy się po raz kolejny w tym roku, w ramach naszego bibliotecznego Dyskusyjnego Klubu Książki, aby porozmawiać o poruszającej książce „25 lat niewinności: historia Tomasza Komendy” Grzegorza Głuszaka.

 

 

 Autor to dziennikarz, który specjalizuje się w tematyce przestępczości zorganizowanej i meandrach polskiego wymiaru sprawiedliwości. Jest również reporterem programów telewizyjnych „Uwaga!” i „Superwizjer”.

P1270856

Grzegorz Głuszak opisał prawdziwą historię Tomasza Komendy, niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia za gwałt i morderstwo. Komenda trafił do więzienia na podstawie dowodów, które po 18 latach, wszystkie zostały podważone w nowym, prokuratorskim postępowaniu.

P1270859

Dramat młodego człowieka, szykanowanego i dręczonego w zakładach karnych nie pozwala spokojnie czytać tej książki, która budzi takie emocje, że nie chce się wierzyć, iż to wszystko wydarzyło się naprawdę. Nasza dyskusja nad tą książką była bardzo żywiołowa i gorąca, ale podszyta też pewnego rodzaju przerażeniem i smutkiem. Pytanie: „dlaczego i jak to się mogło stać ?” przewijało się przez cały czas.

P1270886P1270888

Nasze dywagacje wzbogaciły jeszcze krótkie filmiki pokazujące nam najważniejsze aspekty tej historii. Wszyscy uznaliśmy, że książka jest trudna i przygnębiająca, ale warta przeczytania.

P1270882

 

Na następne spotkanie DKK zapraszamy 27 marca (środa) o godz. 18. Omawiana książka to „Pożegnalne przyjęcie” Anny Fredriksson. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy !

 

 

Monday the 17th. Custom text here
Copyright 2012

©

Template © QualityJoomlaTemplates