Grupa Zabawowa 2019

    Nasze zajęcia odbywać się będą w każdą środę o godz. 16. Uczestnicy grupy to 5 dziewczynek i 5 chłopców oraz ich rodzice. Przekrój wiekowy dzieciaków to 2- 4 lata.

 

DSC03743

 

 

    Na początek każde dziecko przy pomocy grzechotki obwieściło swoje przybycie oraz potwierdziło je składając „swój podpis” w formie naklejki na liście obecności. Rozpoczęliśmy powitalną piosenką, którą powtórzyliśmy dwa razy dla zapamiętania. Usiedliśmy wszyscy na dywanie i każdy uczestnik naszych zabaw mógł się przedstawić. Następnie zaznajomiliśmy dzieci z tym co w bibliotece najważniejsze, czyli z książkami. Maluchy wysłuchały opowieści o „Dzikich zwierzętach” i obejrzały zamieszczone w książce obrazki w formacie 3D. Później mogły wybrać sobie dowolną książeczkę i pooglądać.

 

DSC03742

Podczas zajęć zrobiliśmy grzechotki z plastikowej buteleczki, groszku i fasoli oraz ozdobiliśmy je kolorowym papierem. Przy akompaniamencie grzechotek wszyscy razem śpiewaliśmy piosenkę „Gram i gram”.    

 

DSC03755

 

 

    Po krótkiej przerwie na herbatę dzieciaki mogły oddać się swobodnej zabawie w przygotowanych kącikach. Bawiły się więc samochodami (nie tylko chłopcy), lalkami, przyborami kuchennymi. Dużą popularnością cieszyło się miejsce, gdzie można było przesypywać przy pomocy łyżek, rurek i kubeczków oraz własnych rączek, makaron, fasolę, kasztany i groch. Maluchy bawiły się też piłkami, klockami oraz chętnie przebywały w namiocie z tunelem a także w baseniku z piłeczkami.   

 

DSC03762

 

 

 

             DSC03767    DSC03768

 

    Niestety czas szybko upłynął, wspólnie zabraliśmy się więc za sprzątanie zabawek, które poszło nam bardzo szybko. Na zakończenie bawiliśmy się w „Kółko graniaste”. Pożegnaliśmy się piosenką i tańcem. Wychodząc z zajęć każdy maluch ponownie uderzył w grzechotkę.

 

DSC03771

 

    Wszyscy zmęczeni, ale w radosnym nastroju udali się do domów.

Do zobaczenia w kolejną środę ☺

Monday the 17th. Custom text here
Copyright 2012

©

Template © QualityJoomlaTemplates