Artykuły

   Spotkanie to miało miejsce 26 września, jak zwykle w czwartek. Gościem była lubiana przez wszystkich aktorka Pani Teresa Lipowska, toteż do biblioteki przybyło więcej chętnych niż poprzednim razem.     

 

pasje 3.1   
    Pani Teresa znana jest głównie z roli Barbary w serialu M jak miłość, ale mało kto wie, że ukończyła muzyczną szkołę średnią. Po maturze złożyła dokumenty na studia medyczne, jednak polonistka podsunęła jej myśl o zdawaniu na aktorstwo. Tak tez się stało. Podczas swojej kariery aktorskiej, która trwa nieprzerwanie od 50 lat. Wystąpiła w ponad 70 filmach oraz podkładała głos zarówno do bajek dla dzieci, jak i w filmach dubbingowanych dla dorosłych. Grała również w licznych przedstawieniach i serialach radiowych. Pani Lipowska jest jednak przede wszystkim aktorką teatralną. Była związana z Teatrem Ludowym w Warszawie, później z Teatrem Nowym, Teatrem Syrena oraz Teatrem Współczesnym. Jej praca wielokrotnie była doceniana. Otrzymała Złoty Krzyż Zasługi, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski oraz Złoty medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. W 2010 roku przyznano jej nagrodę Wielki Splendor, z której najbardziej jest dumna.

 

pasje 3.2

 

 

     Prywatnie Pani Teresa Lipowska jest bardzo otwartą i pełną energii osobą. Podczas spotkania opowiadała uczestnikom, skąd czerpie siłę i jaki jest jej sposób na dobrą formę. Najwięcej życiowej werwy dają Jej drobne, codzienne przyjemności, np. kupno słoneczników, które uwielbia. Uważa, że powinno się być pozytywnie nastawionym do życia, przypominać sobie dobre rzeczy, o złych pamiętać, ale nie rozpamiętywać. Dużą dawką entuzjazmu jest dla niej świadomość, że w „sobotę spotka się z wnukami, przytuli je, porozmawia z nimi”. Zachęcała do przeczytania książki autorstwa Marzanny Graff-Oszczepalińskiej „Siła codzienności”. Książka zawiera 18 szczerych wyznań o tym, co jest w życiu ważne, co daje nam siłę w codziennych zmaganiach, na czym możemy się oprzeć w trudnych chwilach. Jedną z bohaterek jest właśnie Teresa Lipowska. Seniorzy byli pod wrażeniem osoby Pani Teresy. Podczas całej transmisji komentowali, przytakiwali,     no i oczywiście mieli mnóstwo pytań do naszego Gościa.

pasje 3.3

 

 

         Spotkania z pasjami owocują. Seniorzy swobodniej czują się w bibliotece i coraz częściej sięgają po książki. Kolejnym gościem a raczej gośćmi będą „Latające Babcie”, które połączyła wspólna pasja – pisanie, pasja na którą do tej pory nie miały czasu.

 

babcie

 

Serdecznie zapraszamy!!!

 

Wednesday the 4th. Custom text here
Copyright 2012

©

Template © QualityJoomlaTemplates