Artykuły

Jego marzeniem staje się szczyt Nanga Parbat - opowieść o Tomku Mackiewiczu

 

Dnia 24 kwietnia 2019 r. spotkaliśmy się po raz kolejny w tym roku w ramach naszego Dyskusyjnego Klubu Książki, aby porozmawiać o książce Dominika Szczepańskiego „Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza”. Autor ma również w swoim dorobku trzy inne publikacje książkowe: „Na oceanie nie ma ciszy”, „Nanga Parbat. Śnieg, kłamstwa i góra do wyzwolenia” i „Spod zamarzniętych powiek” – autobiografię, którą dziennikarz pomógł napisać jednemu z najwybitniejszych polskich wspinaczy, Adamowi Bieleckiemu.

 

P1290043

 

 

 

P1290044

 

 

    Książka jest bardzo wartościową pozycją, ponieważ pokazuje życie Tomka Mackiewicza, człowieka, który żył pasją i z pasją - jego problemy z narkotykami, rodzinę, bliskich. Mówił: „Wszystko, co ważne, trzeba robić do utraty tchu, całym sobą przesuwając granice”. Żona określała go, że był jak kula ognia, zaskakujący, olśniewający, z wielką potrzebą niezależności i własnej przestrzeni a znajomi twierdzili, że można w nim było dostrzec szaleństwo ze szczyptą „bożej iskry”.

 

P1290045

 

 

    Dyskusja była emocjonalna i bardzo ciekawa. Część uczestników popierała pasję Czapkinsa, inni twierdzili natomiast, że jeżeli zakłada się rodzinę nie powinno się tak ryzykować. Nasze spotkanie wzbogacone było o krótkie filmiki pokazujące życie Tomka – jego rodzinę, przyjaciół, pracę oraz relacje z wypraw.

 

P1290036

 

Niesamowicie wprowadziły nas w klimat omawianej książki, bo chwilami czuliśmy się tak, jakbyśmy razem z Tomkiem zdobywali Nanga Parbat.

 

 

Monday the 17th. Custom text here
Copyright 2012

©

Template © QualityJoomlaTemplates