Artykuły

   W dniu 14 września uczestniczyliśmy w kolejnym już festynie charytatywnym zorganizowanym w ramach akcji „Dwoje młodych ludzi, jeden wspólny cel”, przez Nieformalną Grupę Młodych Ludzi. Impreza odbyła się w Parku Miejskim.

festyn1   festyn2

    W ramach udostępnionego nam kącika przygotowaliśmy wystawkę na temat historii książki oraz warsztaty czerpania papieru. Dzięki uprzejmości i „wielkiemu sercu” państwa Wiesławy i Stanisława Majchrzak z Wytwórni Papierów Czerpanych „Czerpuś” z Krapkowic, każdy kto odwiedził nas w czasie festynu mógł własnoręcznie zrobić sobie kartkę papieru metodą zapoczątkowaną prawie dwa tysiące lat temu. Dla tych „bardziej leniwych”, którzy nie chcieli bawić się w czerpanie papieru, państwo Majchrzak przywieźli gotowe wyroby z papieru czerpanego wykonane przez panią Wiesławę. Były to kartki okolicznościowe i koperty. Można było je nabyć, po uprzednim zasileniu naszej puszki. Również „wyprodukowany” przez siebie papier każdy z naszych gości zabierał ze sobą.

festyn3

 

     Chcielibyśmy serdecznie podziękować Państwu Majchrzak za okazane serce, poświecony czas oraz pokazanie młodym mieszkańcom naszego miasta tajników wytwarzania papieru metodą czerpania.

Monday the 17th. Custom text here
Copyright 2012

©

Template © QualityJoomlaTemplates