Artykuły

Ferie zimowe z Biblioteką

Nasze spotkania rozpoczęliśmy trochę naukowo. W ramach zajęć „Ciekawe dlaczego?... chcemy wiedzieć więcej, to spróbujmy się dowiedzieć” pracowaliśmy z encyklopediami wyjaśniającymi wiele ciekawych zjawisk i pojęć.

DSC03508 DSC03525

 

Dowiedzieliśmy się m. in.: dlaczego wybuchają wulkany, co to jest czułe miejsce, który ptak jest najmniejszy, z czego zrobione są gwiazdy, co to jest czerwony olbrzym, ile jest ras koni i czym się różnią oraz wiele, wiele innych ciekawostek. Tego dnia lepiliśmy też bałwanki.

DSC03521

 

Z waty, drucików, rolek po ręczniku papierowym, kartonu, filcu. Wyszły piękne, kolorowe i bardzo różnorodne.

 

DSC03529

 

 

We wtorek udaliśmy się do Domu Dziennego Pobytu Jarzębina na warsztaty międzypokoleniowe. Razem z Seniorkami robiliśmy filcowe sówki- zawieszki, których podstawę stanowiła płyta CD.

 

DSC03563 DSC03568

DSC03596

 

 

DSC03576  DSC03590

 

Było wesoło, pracowicie i owocnie. Piękne sówki zabraliśmy do domu, będą świetnie ozdabiać okna i pokoje dzieci. Najlepsze jednak były muffinki, przygotowane przez panie Rafaelę i Ulę, czekoladowe, z posypką. Dziękujemy i za przepyszne muffinki i za wspaniałe zajęcia.
Kolejnego dnia bawiliśmy się w detektywów. Z pomocą książki „Zagadki detektywistyczne: rusz głową i znajdź rozwiązanie…” przeprowadzaliśmy śledztwa i rozwiązaliśmy wiele trudnych zagadek.

DSC03609 DSC03614

 

DSC03620 DSC03633
Na koniec wybraliśmy najlepszych tropicieli, którzy otrzymali Odznakę Super Detektywa. W ramach zajęć „Polecamy na długie zimowe wieczory” robiliśmy plakaty reklamowe ulubionych książek. Każde dziecko wybrało jedną taką, którą poleca do przeczytania innym i przygotowało plakat wraz z chwytliwym hasłem. „Zaczniesz czytać i nie będziesz chciał skończyć”, „Pokochaj świat baśni”, „Odwiedź krainę wróżek”, „Z Mają nie będziesz się nudzić!” to tylko niektóre z ciekawych haseł zachęcających do przeczytania książek.

 

DSC03655

 

DSC03643

 

Podczas „Zimowego labiryntu wiedzy” rozwiązywaliśmy zagadki, rebusy, wykreślanki, quizy, zadania prawda czy fałsz i co tutaj nie pasuje. Wyłoniliśmy najlepszych łamaczy zagadek. Zostali nimi Krzyś i Jaś.

Ostatniego dnia „Podbijaliśmy Kosmos”. Dzięki filmowi „Budowa Układu Słonecznego” poznaliśmy planety wchodzące w skład Układu i ich budowę. Dowiedzieliśmy się która jest najmniejsza a która największa, ile trwa ich obrót dokoła Słońca oraz wiele innych ciekawostek. Obejrzeliśmy też bardzo spektakularny start promu kosmicznego z Przylądka Canaveral.Dzieciaki były zachwycone.

 

DSC03675

 

Naszym ostatnim zadaniem w ramach zajęć feryjnych było zbudowanie pojazdu kosmicznego z rzeczy, którym daliśmy „drugie życie”: rolek po papierze, pudełek i kartonów. Trzeba przyznać udały się dzieciom niesamowicie. Były małe i duże, kolorowe, srebrne i czarne, a do tego o bardzo różnych kształtach.

DSC03680

W czasie wszystkich spotkań towarzyszyły nam książki. Głośno czytaliśmy i poznawaliśmy przygody: „Pechowej klasy nr 13”, Lassego i Mai z „Biura detektywistycznego”, „Kosmicznych odkrywców Frania i jego babci” oraz odkryliśmy „Misję Julki”.

Na zakończenie zajęć każdy uczestnik otrzymał drobny prezent – kalendarz na ścianę od wydawnictwa Edyp zachęcający do czytania książek.

 

DSC03681

Dziękujemy dzieciakom za radości jaką wniosły w czasie ferii do Biblioteki, ich wielkie zaangażowanie w zajęcia oraz mile spędzony wspólnie czas. Mamy nadzieję, że zajęcia się podobały i już zapraszamy na kolejne. Do zobaczenia

Monday the 17th. Custom text here
Copyright 2012

©

Template © QualityJoomlaTemplates