Artykuły

Pluszowy Miś świętuje w naszej Bibliotece

     Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest na całym świecie od 2002 roku. Również w naszej Bibliotece ta ulubiona zabawka dzieci miała swoje święto. Tym razem zaprosiliśmy do świętowania z nami dwie grupy dzieciaków z Publicznego Przedszkola nr 6. Przyszły wraz ze swoimi misiami, by opowiedzieć o nich, bawić się z nimi, tańczyć, gimnastykować oraz zrobić niespodziankę.

P1270506

 

 

P1270515   P1270518

 

     Wypożyczalnia dla dzieci na dwa dni obchodów święta zamieniła się w prawdziwą krainę misiów. Towarzyszyły nam książki o misiach oraz dużo maskotek.

 

    Na początek dzieci dowiedziały się jaka jest historia pluszowego misia, skąd wziął się pomysł na pluszaka i dzięki komu powstał. Następnie rozmawialiśmy o pierwowzorze zabawki, czyli niedźwiedziu. Przedszkolaki znają niedźwiedzie brunatne, polarne, koala, panda i wiedzą, że są to bardzo duże i niebezpieczne zwierzęta. Przypomnieliśmy też sobie jakie znamy misiowe postaci z bajek i filmów animowanych.

P1270560   P1270614

   W trakcie zajęć rozmawialiśmy też o szanowaniu zabawek a inspiracją do rozmowy był wiersz „Naprawiamy misia” Czesława Janczarskiego. Ustaliliśmy, że o zabawki należy dbać, a gdy już ich nie potrzebujemy można przekazać innym dzieciom, które nie mają .

 

P1270520

 

    Dla rozruszania dzieci i misiów zrobiliśmy wspólną gimnastykę oraz zastosowaliśmy zabawę naśladowczą „Misie i miód”.       
     Starsze dzieci układały też misiowe puzzle a młodsze tańczyły do piosenki „Jadą, jadą misie”. Wybraliśmy największego oraz najmniejszego misia i wręczyliśmy im medale oraz tworzyliśmy misiowe rodzinki, usadzając misie według kolorów.

 

P1270529

 

 

 

    Wreszcie przyszedł czas na prace plastyczne. Młodsze dzieci słuchając „Opowiadania o świecie misia w przedszkolu”, poznały historię jak miś Felutek otrzymał medal dla Najlepszego Przyjaciela. One też wykonały taki medal dla swoich misiów.

 

P1270604

 

P1270531
    Dzieci starsze wysłuchały „Bajki o brzydkim misiu”, który mimo, że był wykonany z resztek, tak naprawdę okazał się najcudowniejszym i najmilszym. Przedszkolaki miały za zadanie zapamiętać jak najwięcej szczegółów dotyczących bohatera bajki i narysować go. Dzięki bajce dowiedziały się też, co to znaczy, że „Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”.

 

P1270525

 

   Na zakończenie zajęć przedszkolaki poznały książki o misiach jakie mamy w naszej Bibliotece i mogły je pooglądać.   

 

P1270609

     Jeszcze tylko słodki poczęstunek, wafelek z miodkiem - przysmakiem misiów, wspólne fotografie i gromkie „Sto lat!” dla naszych pluszaków, i już musieliśmy się żegnać. Miodek smakował, zajęcia podobały się i dzieciom i misiom. Mamy nadzieję na kolejne spotkania.
                                                          Do zobaczenia!!!

P1270583

 

"Uwaga: administratorem powyżej opublikowanych danych osobowych dzieci jest ich przedszkole."

 

Monday the 17th. Custom text here
Copyright 2012

©

Template © QualityJoomlaTemplates