Artykuły

Spotkanie DKK - „Jesteś moja” Helen Klein Ross

     5 listopada, w pogodny jesienny wieczór, spotkaliśmy się po raz kolejny w tym roku, aby porozmawiać o debiutanckiej książce amerykańskiej poetki, eseistki i powieściopisarki Helen Klein Ross. Autorka ukończyła Cornell University, uzyskując dyplom magistra sztuki, a w 2014 roku zdobyła nagrodę Iowa Review w dziedzinie poezji. Helen mieszka z mężem w Nowym Jorku i Salisbury.

DSC03465

     „Jesteś moja” to przejmująca historia, kawał dobrej prozy obyczajowej, gdzie wyraziście i wiarygodnie nakreślone postacie snują nam w pierwszoosobowej narracji opowieść o największym koszmarze każdego rodzica - zniknięciu dziecka. Historię poznajemy z perspektywy porywaczki - Lucy, biologicznej matki - Marilyn, dziewczyny zaginionej jako dziecko – Mii oraz osób z nimi związanych. Możemy się przekonać, jak jedna nieodwracalna, zła decyzja zrujnowała życie wielu osób.DSC03468

    Temat do naszej dyskusji był bardzo ciężki i trudny, bo porwanie dziecka i rozpacz biologicznej matki, to coś co trudno wybaczyć. I pytanie, które się przez całą naszą dyskusję przetaczało: czy to możliwe, żeby dobry człowiek popełnił zły czyn ?

DSC03469

       Dyskusja, jak zawsze w gronie naszych Klubowiczów, była bardzo ciekawa i ożywiona, ale co rzadkie u nas - byliśmy wyjątkowo jednomyślni!

      

Thursday the 18th. Custom text here
Copyright 2012

©

Template © QualityJoomlaTemplates