Nadeszła jesień a wraz z nią na spotkanie do biblioteki przyszły przedszkolaki z Katolickiego Przedszkola Niepublicznego „Ochronka”. Tym razem tematem zajęć były zmiany zachodzące w przyrodzie wraz z nadejściem tej kolejnej pory roku.

Po przywitaniu się rozmawialiśmy o tym jakie są oznaki, że nadeszła już jesień. Dzieciaki doskonale wiedziały o żółtych i spadających liściach, grzybach w lesie, spadających kasztanach i żołędziach, czerwonej jarzębinie, zimnych porankach, częściej wiejącym wietrze i opadach deszczu. Także o tym, że ptaki odlatują do ciepłych krajów, zwierzęta gromadzą zapasy a niektóre zapadają w zimowy sen, na polach i w ogrodach robi się pusto.

P1270385  P1270388

Zabawa „Prawda-Fałsz’ podczas, której musiały odgadnąć które informacje o jesieni są poprawne, a które nie, również nie sprawiła dzieciakom trudności.

Kolejne zadanie „Jesienna moda” polegało na zabraniu z tablicy rysunków z ubraniami, których nie nosimy jesienią. Przedszkolaki wyrywały się wręcz do odpinania karteczek, wszystkie doskonale znały tajniki jesiennego ubioru.

Oczywiście, jak podczas każdego spotkania w bibliotece, nie mogło zabraknąć głośnego czytania. Przedszkolaki wysłuchały bajki „Puchatkowa sterta liści” z książki „O skakaniu i deptaniu”. Bohaterowie opowieści, Kubuś Puchatek i jego przyjaciele, bawili się opadłymi liśćmi na różne sposoby. My także po bajce zabraliśmy się do jesiennych zabaw. Robiliśmy jesienne drzewa. Trzy grupy dzieci miały do wykonania trzy różne prace.

Najmłodsi malowali kolorowe liście na drzewie przy pomocy gąbeczek, starsi wyklejali koronę drzewa uschniętymi wielobarwnymi listkami. Ostatnia grupa miała za zadanie na kolorowych kartkach odrysować swoje dłonie, następnie wyciąć je i przykleić na drzewie jako liście. I tak oto w krótkim czasie zrobiliśmy trzy piękne drzewa z wielobarwnymi liśćmi w trzech różnych technikach. Oczywiście uwieczniliśmy je na wspólnej fotografii.

Na pożegnanie małe co nieco i przedszkolaki musiały pędzić na kolejne zajęcia do przedszkola. To było bardzo sympatyczne i klimatyczne jesienne spotkanie, pełne kolorów i nowych wiadomości. Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy na kolejne.