Co znajdziecie w Bibliotece

Pod takim hasłem odbyły się spotkania z uczniami klasy pierwszej oraz trzeciej ze zdzieszowickiej szkoły średniej. Młodzież wysłuchała informacji o statutowej działalności biblioteki, czyli o gromadzeniu, opracowywaniu, przechowywaniu i udostępnianiu zbiorów bibliotecznych. Poznała także katalog on line i uczyła się wyszukiwać w nim pozycji za pomocą tytułu, autora i hasła przedmiotowego.

P1270279   P1270339

Uczniowie poznali także platformę ibuk oraz komputerowe kursy językowe. Zapoznali się także z takimi działaniami biblioteki jak: grupy zabawowe, noc z Andersenem, rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz, szkolenia komputerowe dla dorosłych, dyskusyjny klub książki.

Po prezentacji udali się do wypożyczalni dla dorosłych aby poznać nasz księgozbiór.

Thursday the 2nd. Custom text here