W ramach współpracy filii bibliotecznej w Żyrowej i świetlicy wiejskiej od dnia 17.08.15 r. do 21.08.2015 r. odbywały się zajęcia wakacyjne dla dzieci.

IMG 0373   IMG 0388

IMG 0378

Pierwszego dnia dla naszych najmłodszych przygotowaliśmy zagadki, rebusy, które dzieci musiały odgadywać. Następnego dnia wykonywaliśmy prace plastyczne przy użyciu ryżu. Dzieci wyklejały motylki, misie, kwiatki ryżem, który później pomalowały farbami. Kolejny dzień ,,przeniósł nas'' do krainy ,,chińskich baśni'' tego dnia wykonywaliśmy chińskie wachlarze.

IMG 0395

IMG 0399

W ramach zajęć wakacyjnych gościli u nas konsultanci Regionalnego Ośrodka Debaty Europejskiej, którzy opowiadali dzieciom o Unii Europejskiej oraz przedstawili jedno z wybranych państw – Francję. Dzieci dowiedziały się o kulturze, zabytkach, symbolach narodowych oraz wiele ciekawostek na temat poznanego państwa. Uczestnicy spotkania nauczyli się kilku słówek w języku francuskim. Każdy musiał się przywitać i przedstawić w języku francuskim – wszystkie dzieci zadanie wykonały na szóstkę.
   Podczas wakacyjnych spotkań nie zabrakło gier w ping-ponga, cymbergaja oraz układania puzzli.
     Wakacje dobiegają końca, nasze spotkania również, dlatego wszystkim uczestnikom zajęć dziękujemy za wspólnie spędzony czas i życzymy powodzenia w szkole.

Friday the 17th. Custom text here