Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Zdzieszowicach będzie od września 2015 r. realizować ogólnopolski projekt pt. „Czytam sobie w bibliotece”. Projekt jest przede wszystkim skierowany do odbiorców w wieku 5 – 8 lat i jego zadaniem jest promować czytelnictwo wśród tej grupy wiekowej.

Biblioteka w celu realizacji założeń programu wyposażona zostanie przez CEO w komplet dziewięciu książek z serii „Czytam sobie” Wydawnictwa Egmont oraz w szereg scenariuszy do prowadzenia zajęć z dziećmi i materiały dydaktyczne. Biblioteka uzyska również dostęp do filmów instruktażowych.

indeks

Autorzy projektu uważają, że dzięki temu przedsięwzięciu wszystkie biblioteki uczestniczące w projekcie wzbogacą swoją ofertę edukacyjno-kulturową skierowaną do dzieci. Natomiast dzieci w twórczy sposób zinterpretują literaturę korzystając z takich form jak film, animacja, plastyka czy teatr.

Friday the 17th. Custom text here