Drugie spotkanie, to podróż do Meksyku. Pan Adam był tam z pielgrzymką w 2013 roku. Dotarcie do celu wcale nie było takie proste. Zbiórka o 24:00, podróż autokarem na lotnisko do Warszawy, przelot do Paryża a potem szybkie przenosiny do samolotu lecącego do Meksyku nie mogło obyć się bez niespodzianek. Na miejscu okazało się, że bagaż jednej z turystek poleciał zamiast do Cancun to do Mexico City.

Celem tej pielgrzymki było Sanktuarium Matki Boskiej z Guadalupe więc przed nimi ponad 2 tysiące kilometrów do przejechania. Pobudka wcześnie rano, szybkie śniadanie i wyjazd. Grzechem byłoby pojechać w tak odległe miejsce i nic nie zobaczyć, dlatego też wszyscy chętnie uczestniczyli w wyczerpującej pielgrzymce. Odwiedzili wiele miast i małych wiosek, spali w wielu hotelach i pływali wieloma rzekami aby w końcu dotrzeć do celu. Pan Adam zachwycony był kulturą, ludźmi, przyrodą, zabytkami czym zaraził także nas pokazując zdjęcia z wyprawy. Całości dopełniała wystawa książek oraz oryginalny meksykański strój, który mogliśmy oglądać dzięki uprzejmości Pani Lidii Ernst.

Pan Adam odwiedzi naszą bibliotekę 11 czerwca. Opowiadać będzie o naszej najbliższej okolicy, w której jest także wiele ciekawych nieznanych miejsc. Serdecznie zapraszamy!!!

Friday the 17th. Custom text here