Celem wizyty przedszkolaków było poznanie dwóch zawodów: księgowej i bibliotekarki. Swoje pierwsze kroki w naszej placówce skierowały do biura, które jest miejscem pracy naszej księgowej, pani Kasi. Opowiedziała ona dzieciakom na czym polega jej praca, pokazała druki i dokumenty, które na co dzień wypełnia. Dużą ciekawość wywołały dwie tajemnicze skrzynki-kasetki, zamykane na kluczyki, które im pokazała. Okazało się, że w jednej przechowuje się pieczątki, a druga to kasetka z pieniążkami. Dzieciaki szczególnie zainteresowane były pieczątkami, każde z nich musiało przybić przynajmniej jedną.

Następnym etapem wizyty była Wypożyczalnia dla dzieci, gdzie przedszkolaki usłyszały na czym polega praca bibliotekarki. Dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy o bibliotece i książkach, zobaczyły największą, najmniejszą i niektóre ciekawsze pozycje z księgozbioru. Bibliotekarka powiedziała też co trzeba zrobić, by móc wypożyczać książki, ile można ich wypożyczać jednorazowo i na jak długo. Porozmawiała też z dziećmi tym, co to znaczy szanować książki.

P1130369    P1130380

Jak zwykle nie mogło zabraknąć głośnego czytania. Przedszkolaki wysłuchały bajki „Kamyczek w bibliotece”, z której dowiedziały się jak się należy zachowywać w bibliotece i jakie skarby można w niej odnaleźć. Na koniec odwiedziły Wypożyczalnię dla dorosłych i Czytelnię, gdzie szczególnie zachwyciły ich tablety i komputery. Na pamiątkę odwiedzin otrzymały zakładkę do książek.

Wizyta w naszej placówce przedszkolakom bardzo im się podobała. Większość stwierdziła, że chciałyby zostać i księgową i bibliotekarką. Obiecały też odwiedzić nas ponownie, by wypożyczyć książki. Zapraszamy serdecznie.

Tuesday the 14th. Custom text here