Spotkanie z Katarzyną Enerlich

Dnia 16.04.2015 r. w naszej bibliotece odbyło się spotkanie w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki z pisarką Katarzyna Enerlich, która w barwny i porywający sposób opowiadała o sobie, o swoich książkach, karierze zawodowej, swoich przeżyciach i doświadczeniach nie tylko związanych bezpośrednio z pisaniem.

P1120849    P1120858

Katarzyna Enerlich jest autorką książek m.in. „Czas w dom zaklęty”, „Kwiat Diabelskiej Góry”, „Oplątani Mazurami”, ”Prowincja pełna marzeń”, „Prowincja pełna czarów”, ”Prowincja pełna gwiazd”, ”Prowincja pełna słońca”, ”Prowincja pełna smaków”. Bohaterką „serii o prowincji” jest Ludmiła, która na swojej drodze napotyka szereg przeszkód. - Tak dzieje się nie tylko w książce, ale również w życiu, że mamy zakręty, że czasami się załamujemy. Bywa, że dociera do nas, że gdyby nie ten zakręt, to nie byłoby tego, co mam teraz, że ten zakręt paradoksalnie wyprostował moje życie, że czasem zamykają się drzwi, by mogły otworzyć się wrota - mówi pisarka.

P1120844

Książki w dużej mierze oparte są na prawdziwych historiach – zarówno zasłyszanych, nadesłanych przez czytelników jak i osobiście przeżytych. Podczas spotkania mowa też była o tym, w jaki sposób Katarzyna Enerlich została pisarką, o pracy redakcyjnej, o pracy w urzędzie i o trudnej, ale ostatecznie trafnej decyzji porzucenia wszystkiego dla pisania.

P1120880

P1120895

Na zakończenie spotkania pan Artur Schulwitz zagrał na harmonijce, czym wzruszył autorkę i niejedną obecną na spotkaniu osobę. To było bardzo interesujące spotkanie, zostaliśmy oczarowani urokiem osobistym, prostotą, otwartością i elokwencją naszego gościa. Autorka wizytę w naszej bibliotece skomentowała na swoim blogu „prowincjapelnamarzen.blog.pl”

Tuesday the 14th. Custom text here