Nasza Biblioteka przystąpiła do Programu Biblioteki Narodowej Priorytet 2 - „ Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych ”.

Program jest nowym elementem polityki bibliotecznej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2014-2020. Jego celem jest zwiększenie poziomu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży poprzez ułatwienie dostępu do nowości wydawniczych uczniom szkół podstawowych i gimnazjów oraz wypracowanie modelu współpracy bibliotek publicznych i szkolnych w środowisku lokalnym.

Po akceptacji złożonego wniosku Biblioteka w Zdzieszowicach uzyskała dofinansowanie w wysokości 15 000 zł, przy wkładzie własnym 5000 zł na zakup nowości wydawniczych. Zgodnie z zapotrzebowaniem partnerskich bibliotek szkolnych w Krępnej, Żyrowej oraz w PSP nr 2 w Zdzieszowicach zakupiono 1479 pozycji książkowych. Są wśród nich lektury, literatura młodzieżowa, literatura piękna i popularnonaukowa (wykaz).

W 2014 pozyskaliśmy także środki z
Priorytetu 1 Programu Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek". Wysokość dofinansowania wyniosła 9560 złotych, co pozwoliło na wzbogacenie naszych zbiorów o 665 pozycji książkowych.

Wednesday the 15th. Custom text here