Za nami kolejny cykl „Spotkań z pasjami” organizowanych przez Fundację Orange. Dzięki tym spotkaniom seniorzy mogli zobaczyć podczas wideokonferencji znane i mniej znane osoby ze świata mediów, kultury i nauki oraz posłuchać o ich pasjach.
  Każde z wirtualnych spotkań poruszało inny temat. Wszystkie łączył wspólny cel – przedstawienie ludzi z pasją i pokazanie, że szczęście i radość życia odnaleźć można w swojej codzienności.

Cykl rozpoczęło spotkanie z Emilianem Kamińskim, aktorem i dyrektorem teatru, który opowiedział o swej miłości do sceny i starej Warszawy. Kolejnymi gośćmi były Hanna Krajewska - dyrektor Archiwum PAN, która przybliżyła nam temat archiwizacji i dała cenne rady jak prowadzić archiwum domowe oraz Anna Musiałówna, fotoreporterka, która starała się przekonać, że widzieć to nie to samo co patrzeć.

Bardzo ciekawa była konferencja z udziałem Katarzyny Miller, psychoterapeutki, która opowiedziała jak motywować się do działania i szukać szczęścia i radości w codziennych drobiazgach. Również spotkanie z pełną energii instruktorką fitnes Urszulą Szczurek i krytykiem mody Hanną Gajos seniorom bardzo przypadły do gustu. Dzięki tym paniom mogli dowiedzieć się jak dbać o siebie i dobrze wyglądać w każdym wieku.

P1100078     P1110389

Spotkanie z kolejnym gościem wywołało nutkę zazdrości, ale też podziwu. Pani Teresa Bancewicz, najstarsza autostopowiczka opowiedziała nam o swoich dalekich i bliższych podróżach „za jeden uśmiech”. Nasi seniorzy też by tak chcieli, ale brak im odwagi.
    Niezwykle wesołe było spotkanie z Jerzym Kryszakiem, podczas którego mogliśmy spojrzeć na historię współczesną okiem satyryka. Jak to zwykle z panem Kryszakiem śmiechu było co nie miara.

P1080913      P1090362

Z bardzo dużym zainteresowaniem spotkała się wideokonferencja z udziałem znanych z telewizji dziennikarzy muzycznych Marii Szabłowskiej i Krzysztofa Szewczyka. Opowiedzieli o kulisach ich programów muzycznych, powspominali dawnych wykonawców i utwory z lat 70, 80, 90 ale i wcześniejszych. Dla seniorów był to powrót do muzyki ich młodości.
   Dwa ostatnie spotkania poświęcone były muzyce i literaturze. Ewa Bem, królowa polskiego jazzu opowiedziała o szczęściu z muzyką w tle i wielkiej miłości do śpiewania. Na finał jedna z najpopularniejszych i najlepszych współczesnych pisarek Katarzyna Grochola, wprowadziła seniorów w świat książek, pisania oraz podzieliła się swoimi radościami dnia codziennego.

P1090366           P1100135

Wszystkie spotkania były niezwykle ciekawe, pełne pasji, radości, pomysłów i dobrych rad. Seniorzy chętnie w nich uczestniczyli, były dla nich oderwaniem się od dnia codziennego, źródłem radości i wzruszeń.

Thursday the 2nd. Custom text here