Dnia 20 października naszą filię odwiedzili uczniowie klasy III Publicznej Szkoły Podstawowej w Januszkowicach. Podczas zajęć Dzieci obejrzały działy z różnymi książkami, katalogi biblioteczne, zapoznały się ze sposobami odnalezienia potrzebnej książki wśród tysięcy innych. Dzieci były cały czas aktywne. Świadczyły o tym ich wypowiedzi, pytania oraz uważne słuchanie objaśnień.

IMG 0593

IMG 0595

Następnie przystąpiliśmy do głośnego odczytania fragmentów książki Romana Pisarskiego pt. „O psie który jeździł koleją”. W czasie zajęć odbył się konkurs na najładniejszą interpretację tekstu. W ramach tej lekcji bibliotecznej dzieci obejrzały również książki, których bohaterami były zwierzęta, rozwiązywały zagadki, a na zakończenie zaprojektowały i wykonały metodą „ziemniaczanych stempelków” stronę tytułową swojej lektury.

IMG 0598

Słodkim poczęstunkiem i wspólnym pamiątkowym zdjęciem
                                                                   zakończyliśmy nasze miłe spotkanie.

Thursday the 2nd. Custom text here