Otrzymaliśmy 242,15 punktów na 335 możliwych. W tegorocznej edycji ocenianych było ponad 800 bibliotek, kilkadziesiąt więcej niż w ubiegłym roku. Ocenie podlegało wiele czynników od wielkości księgozbioru, przez liczbę użytkowników, umiejętność sięgania po środki pozabudżetowe, procent dotacji dla biblioteki w budżecie gminy, po ilość tytułów prasowych dostępnych dla czytelników.

Organizatorom Rankingu Bibliotek zależało, aby rozpropagować najlepsze praktyki w prowadzeniu tego typu instytucji kulturalnych oraz wskazać biblioteki, które skutecznie podejmują działania rozwijające czytelnictwo. Mają one być miejscem dostępu do kultury, a także stać się ośrodkami organizującymi życie społeczne gminy, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach.

Nasza placówka została wyróżniona nie tylko jako wypożyczalnia książek, ale również za działania, które dają lokalnej społeczności dostęp do szeroko rozumianej kultury czy edukacji oraz pomagają zachować tradycje regionalne. Biblioteka przystosowana jest do osób niepełnosprawnych. Posiada zbiory dla słabowidzących (książki z dużą czcionką) oraz udostępnia nowe formy książki (audiobooki, czytelnię on-line ibuk). Dużym atutem jest własna strona internetowa z dostępem do katalogu, z możliwością rezerwacji i zamówienia on-line. Można również u nas drukować, kserować, laminować i bindować. Dla seniorów organizujemy kursy obsługi komputera. Chętni mogą także skorzystać bezpłatnie z Internetu, kursów językowych, nauki szybkiego czytania, skutecznego zapamiętywania i kursu photoshopa.

Thursday the 2nd. Custom text here