Tegoroczne zajęcia wakacyjne w filii bibliotecznej w Januszkowicach miały na celu rozbudzenie potrzeb czytelniczych małych użytkowników biblioteki oraz rozwijanie ich wyobraźni.
   W poniedziałkowy poranek rozpoczęliśmy zajęcia grą w podchody, zwiedziliśmy zapomniane zakątki Januszkowic jak również podziwialiśmy faunę i florę na pobliskich jeziorach. Wtorkowe zajęcia przyniosły wiele czarodziejskich niespodzianek, zajęcia plastyczne i czary mary z Harrym Potterem dostarczyły dzieciom niemało atrakcji.

IMG 0350   IMG 0385

IMG 0393

Następnego dnia Biblioteka zamieniła się w „hawajską wioskę” tonącą w kwiatach i pachnącą egzotycznymi owocami. Sałatka owocowa, którą przygotowały dzieci, smakowała wyśmienicie w towarzystwie naszych gości pani Dyrektor MiGBP ze Zdzieszowic i szanownego księdza Proboszcza z Januszkowic.

IMG 0450

IMG 0467  IMG 0479

Czwartkowe spotkanie ze zwierzyńcem doktora Dolittle również podobało się wszystkim uczestnikom,po wysłuchaniu opowieści o doktorze i jego zwierzętach wszystkim dzieciom zostały pomalowane buzie. Biblioteka zamieniła się na kilkadziesiąt minut w salę kinową w której dzieci poznały małego bohatera bajki pt. „Stuart Malutki”.

IMG 0502   IMG 0511

Wakacyjne spotkania zakończyliśmy w piątkowe przedpołudnie rozgrywając „Wielki Biblioteczny Mundial” Argentyna-Niemcy. Mecz piłki nożnej odbył się na boisku szkolnym, drużyny dzielnie ze sobą walczyły, nie obyło się jednak bez żółtych kartek. Zwyciężyła drużyna Argentyny pokonując Niemcy 2:1

IMG 0560   IMG 0564

Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie nagrody i dyplomy.

Serdecznie dziękujemy za współpracę Świetlicy Wiejskiej w Januszkowicach oraz naszym „honorowym sponsorom”.

Dzięki przygotowanym propozycjom, dzieci spędzające wakacje w domu, mogły wypełnić swój wolny czas twórczą i jednocześnie przyjemną i wesołą zabawą.

IMG 0527

Wakacyjne zajęcia w bibliotece po raz kolejny potwierdziły, że Biblioteka nie jest cichym i nudnym miejscem.

Tuesday the 30th. Custom text here