Dla wielu, wspomnienie dziadków czy rodziców czytających na głos, jest jednym z najmilszych obrazków z dzieciństwa. Spędzone na wspólnym czytaniu chwile pogłębiają więzi, sprzyjają rozmowom o rzeczach ważnych i… tych zupełnie błahych.

IMG 0225

W Tygodniu Bibliotek który odbywał się w dniach 8-15 maja zachęciliśmy naszych wiernych czytelników z filii bibliotecznej w Januszkowicach do rodzinnego czytania. Babcie zgodnie wyraziły chęć przeczytania baśni braci Grimm „O wilku i siedmiu koźlątkach” następnie została odczytana baśń pt. „Czerwony kapturek”. Nasze „czytające babcie” które przybyły na spotkanie ze swoimi wnukami zabrały również ze sobą niezastąpiony rekwizyt, a mianowicie okulary, bez których pewnie nie odbyło by się to spotkanie:-)

IMG 0230

Dzieci były zasłuchane i przejęte, później dzieliły się spostrzeżeniami, dyskutowały o bohaterach i próbowały się do nich porównywać. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy, ale tak jak w bajkach nasze spotkanie miało również szczęśliwe zakończenie, gdyż uczestnicy zgodnie wyrazili chęć przybycia na następne spotkanie.

IMG 0229   IMG 0231

Bardzo dziękujemy wszystkim babciom za czas spędzony w bibliotece ze swoimi wnukami i za miłą atmosferą stworzoną właśnie dzięki nim.

Sunday the 28th. Custom text here