W ramach „Tygodnia Bibliotek” bibliotekę w Zdzieszowicach odwiedziła Jolanta Szwlabe. Ta pełna optymizmu i pozytywnego nastawienia do życia kobieta, przedstawiła nam swój dorobek literacki, na który składają się cztery książki, będące zbiorami cytatów: „Sekrety istnienia”, „Wyrusz w drogę”, „Myśl i działaj dla przyszłości” oraz „Złap na zawsze wiatr w żagle”.

1

Jak z rękawa sypała sentencjami dopasowując je do danej sytuacji życiowej. Bazując na własnym doświadczeniu podpowiadała nam w jaki sposób przeżyć resztę swojego życia aktywnie. Przekonywała nas, że nigdy nie jest za późno na realizację marzeń, stawianie sobie nowych celów i wyzwań życiowych, i że tylko od nas zależy w jaki sposób przeżyjemy swoje życie.

2

Zgromadzone w czytelni seniorki śmiechem przyjmowały z humorem przedstawiane działania, jakie podejmują osoby w wieku emerytalnym. Było nam ogromnie miło gościć tą pełną życia osobę.