Dnia 29 kwietnia 2014 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Żyrowej odbył się apel z okazji kanonizacji Jana Pawła II. W związku z tą uroczystością uczniowie razem z Panią Katechetką przygotowali apel o Janie Pawle II. W ramach współpracy filii bibliotecznej w Żyrowej i Szkolnego Koła Caritas, biblioteka włączyła się do przygotowań apelu.

IMG 0232       IMG 0228

IMG 0247

Na początku uroczystości uczniowie przedstawili całej społeczności szkolnej życiorys Jana Pawła II, następnie przedstawili scenki z jego życia oraz recytowali wiersze. W trakcie apelu wysłuchaliśmy Piosenki Góralskiej ( Zakopane 1997 r.) oraz Pierwsze błogosławieństwo Papieża Jana Pawła II ( Rzym 1978). Pod koniec apelu uczniowie mogli zobaczyć wystawę o Janie Pawle II. Nasze spotkanie zakończyliśmy wspólnym śpiewem ,,Barki”.