Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki, który przypada 23 kwietnia, filia biblioteczna w Januszkowicach miała zaszczyt gościć najmłodszych czytelników z Publicznego Przedszkola w Januszkowicach. W czasie przedpołudniowego spotkania została odczytana książka pt. ”Przez okulary wiary” autorstwa brata Tadeusza Rucińskiego.

IMG 0209

Podczas odwiedzin, dzieci zapoznały się z krótką biografią błogosławionego Edmunda Bojanowskiego założyciela pierwszych wiejskich czytelni i ochronek. Życie bł. Edmunda Bojanowskiego, założyciela Sióstr Służebniczek, rzecznika pracy organicznej, świetnego społecznika, inspiratora czytelnictwa wiejskiego, opieki nad chorymi i osieroconymi dziećmi, pokazuje, ile dobrego może zdziałać człowiek mający kochające i otwarte na potrzebujących serce.

IMG 0210

W czasie krótkich przerw w czytaniu opowiadania, dzieci chętnie śpiewały piosenki i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami po usłyszeniu historii o naszym bohaterze. Po zgodnym zapewnieniu o następnych odwiedzinach w bibliotece, dzieci wspólnie ustawiły się do pamiątkowego zdjęcia.

IMG 0212

Sunday the 28th. Custom text here