Piękna wiosenna pogoda skłoniła do spaceru i odwiedzenia biblioteki dzieciaki z Katolickiego Przedszkola Niepublicznego „Ochronka”. Z wizytą przyszły pięcio- i sześciolatki, po to by dowiedzieć się jak można zapisać się i jak korzystać z biblioteki. Odwiedziny stały się też okazją do przedstawienia dzieciom co możemy im zaoferować, pokazania najciekawszych
i najpiękniejszych książek z naszych zbiorów oraz zachęcenia ich do odwiedzania biblioteki, wypożyczania książek i czytania. Przypomnieliśmy też co to znaczy szanować książki oraz omówiliśmy „10 próśb książki”.

Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały przeczytanych im bajek o piesku Węgielku i owieczce Meli. Wiele zabawy i radości przyniósł krótki konkurs zagadek o bohaterach bajek. Okazało się, że dzieciaki doskonale znają bajki, odpowiedzi udzielały błyskawicznie
i najczęściej chórem. Wszystkie więc zasłużyły na małą nagrodę w postaci słodyczy.

Odbyliśmy też krótką wycieczkę po innych działach placówki. Naszym gościom bardzo spodobał się układ regałów w wypożyczalni dla dorosłych, między którymi zrobiliśmy pociąg.
W czytelni zachwyciły je oczywiście komputery i to, że można z nich korzystać za darmo.

Niestety w miłej atmosferze czas szybko płynie i odwiedziny musiały dobiec końca. Pożegnaliśmy się zaproszeniem do kolejnych odwiedzin. Przypomnieliśmy też o wypożyczaniu i czytaniu książek. Na pamiątkę spotkania w bibliotece dzieciaki otrzymały zakładkę do książki z Kubusiem Puchatkiem.
          Dziękujemy serdecznie za tak miłe odwiedziny i zapraszamy ponownie
!!!