Wraz z Publicznym Przedszkolem nr 5 rozpoczęliśmy w bibliotece cykl popołudniowych spotkań pn. „Czytamy dzieciom ich ulubione baśnie”. W zajęciach realizowanych raz w miesiącu uczestniczyć będą dzieci z grupy Misiaczki oraz ich rodzice.
   Po przywitaniu się i zapoznaniu, dzieci słuchały czytanej przez rodziców bajki o Kubusiu Puchatku. Następnie przedszkolaki wykonywały do poznanej historyjki ilustracje, przy użyciu różnych technik plastycznych.

4

5

W tym czasie rodzice mieli chwilkę wolnego czasu na rozmowy między sobą oraz na dzielenie się pomysłami na dalsze działania. Następnie także oni włączyli się w twórcze działania swoich pociech by wspólnie skończyć ilustracje. Dzięki zastosowaniu wielu różnych materiałów i technik powstały przepiękne prace, które można obejrzeć na wystawie przygotowanej w holu biblioteki.

2

1

W trakcie zajęć były też zabawy, śpiewanie przy dźwiękach gitary oraz wiele radości ze wspólnego przebywania ze sobą. Oczywiście był też czas na słodki poczęstunek. Spotkanie zakończyło się wspólną fotografią. Umówiliśmy się także na kolejne spotkanie za miesiąc.

doramki

Dziękujemy bardzo za miło spędzone chwile, wielkie zaangażowanie w zajęcia nauczycielek p. Bożenki i p. Małgosi, rodziców oraz dzieci. Z radością czekamy na kolejne spotkania…