Artykuły
W marcu obchodzony jest Tydzień Książki Elektronicznej oraz Tydzień z Internetem. W związku z tym biblioteka przygotowała prelekcję połączoną z warsztatami, których celem było zaprezentowanie uczniom klas szóstych źródeł e-książek. Pierwszym zadaniem uczestników spotkania było wyszukanie przez google definicji książki elektronicznej i ustalenie jej rodzajów. Początkowe zapewnienia, że nigdy nie mieli do czynienia z e-książką okazały się nieprawdziwe, gdyż w praktyce każdy z nich używa w szkole podręczników z dołączonymi książkami elektronicznymi na płytach.
Po ustaleniu definicji prowadząca zajęcia przedstawiła trzy portale internetowe udostępniające książki elektroniczne. Pierwszy omówiła najbogatszy w zbiory portal wolnelektury.pl. W swoich zasobach ma ponad 3 tyś pozycji, które można czytać online, odsłuchiwać lub pobrać do pamięci komputera bądź na inny rodzaj nośnika (czytnik e-booków, kindle, komórka itp.).
Następnie zaprezentowała dostępny przez stronę Biblioteki Narodowej portal polona.pl. Oprócz książek udostępnia on czasopisma, rękopisy, mapy, atlasy, fotografie, rysunki, nuty i wiele innych dokumentów. Ostatni przedstawiony portal to libra.ibuk.pl, na którym udostępnione są książki, do których dostęp wykupiły opolskie biblioteki tworzące Konsorcjum Opolskich Bibliotek Publicznych.
Ostatnim punktem spotkania było pokazanie uczniom czytników książek elektronicznych i tabletów, które biblioteka posiada w swoich zasobach. Każdy mógł porównać, jak wyświetlana jest treść na tablecie a jak na czytniku, czym różni się ekran tabletu i czytnika.