Członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk - autorką bestsellerowej trzytomowej sagi „Cukiernia pod Amorem”. Spotkanie odbyło się dnia 4.09 br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gogolinie. Pani Małgorzata, absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej PWST (obecnie jest to Akademia Teatralna) w przeszłości była nauczycielką łaciny oraz języka polskiego. Zadebiutowała jako scenarzystka serialu „Tata, a Marcin powiedział...”.Jej powieści to m.in.: „110 ulic”, „220 linii”, „Niebieskie nitki”, „Wystarczy, że jesteś”, „Poprzeczna”, „Serenada, czyli moje życie niecodzienne”.

gutowska1

Spotkanie odbyło się w kameralnej atmosferze przy kawie i ciastku. Autorka opowiadała  o kulisach pisania sagi „Cukiernia pod Amorem", w której opisuje losy kilku pokoleń kobiet (i ich mężczyzn) w malowniczej scenerii dziewiętnastowiecznych dworków oraz współczesnej prowincji. Znakomicie oddaje koloryt epoki, zarówno jeśli chodzi o realia życia codziennego, jak  i przełomowe wydarzenia historyczne. Przeplata przeszłość z teraźniejszością, tworząc niepowtarzalną opowieść o silnych kobietach, ich marzeniach i namiętnościach oraz wytrwałym dążeniu do wyznaczonych celów. Choć jak sama powiedziała, że nigdy nie lubiła historii, to jednak ciekawiło ją życie codzienne ludzi w dawniejszych czasach. Dlatego też korzysta z różnych źródeł historycznych, aby swą literacką podróż podeprzeć faktami z przeszłości.

gutowska3

Na zakończenie spotkania można było otrzymać autograf pisarki oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie. Uczestniczący w spotkaniu nasz lokalny artysta pan Arthur Schulwitz, dziękując za mile spędzony czas, podarował pisarce książkę własnego autorstwa „Drewno i cierpienie” oraz zagrał na ustnej harmonijce.

Wednesday the 24th. Custom text here